Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinew-lobeliach-2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
40182 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 68, obserwuje: 21

Pytanie o kominy, cieknące?

autor: w-lobeliach-2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam!

Chciałbym zapytać Was o kominy. Wiele się słyszy/czyta o przeciekających kominach, które najczęściej są wykonane z cegły tzw. "dziurawki". Niestety i ja mam takie kominy a raczej bede miał bo jestem w trakcie budowy. Jak sobie radziliście z cieknącymi kominami. Czy jest ktoś komu nie ciekły kominy z dziurawki? Prosze Was o podzielenie sie swoimi doświadczeniami w walce oraz o uwagi tych, którzy mają kominy z dziurawki i nigdy im nie ciekły - może coś ciekawego widzieliście w pracy Waszych wykonawców? Jakieś patenty na to? Dzieki za info, pewnie bedzie przydatne dla wszystkich.


Komentarze (10)
autor:lenka  dodano: 2011-08-13 | 00:27:33
My zakupiliśmy kominy gotowe,są po obróbce i nie przeciekają.
Tytuł: re: lenka
autor:w-lobeliach-2  dodano: 2011-08-13 | 00:39:33
Oczywiście posiadam komin systemowy, ktory teraz jest obrabiany klinkierem 1/2 dziurawka. Nic sie nie dzieje bo to za wczesnie ale jakos sie obawiam na przyszłość :/ A czym macie obrobione kominy?
Tytuł: kominy
autor:liditom  dodano: 2011-08-13 | 00:51:44
my mamy kominy z dziurawki, przy normalnym deszczu nie przeciekają, ciekną tylko przy ogromnej burzy, jestesmy w takcie usuwania problemu, radzę sprawdzić kominy 5 razy po ulewie zanim stwierdzimy że napewno nie ciekną, moje też niby nie ciekną....
pozdrawiam
Tytuł: kominy
autor:iwon28  dodano: 2011-08-13 | 08:20:15
moje kominy są obrobione klinkierem i były dobrze zabezpieczone nie ciekły, aż tu nagle po ponad 10 latach przy ulewnym deszczu cikną!!!
autor:opalekdziny  dodano: 2011-08-13 | 09:54:43
U nas są z klinkieru dziurawki , ale 2 ostatnie warstwy są z pełnego klinkieru w identycznym kolorze.
autor:marti1973  dodano: 2011-08-13 | 10:11:47
Moje ponad dachem też są z dziurawki, a ostatnie chyba 3 warstwy są z cegły pełnej, jak będzie to się okaże, na razie nic nie ciekło ... Koleżanka miała z dziurawki i mówiła, że jej ciekło po 3 latach i wymieniała na nowe ... Pozdrawiam!
autor:draumar  dodano: 2011-08-13 | 10:42:23
My zakupiliśmy gotowy komin. Ociepliliśmy go styropianem zatarliśmy a następnie zostały położone płytki klinkierowe + fuga. Pytaliśmy się i mieli u nas sprawdzić czy ciekną ale nie. Prawdopodobnie u nas to za szybko aby to stwierdzić. Z czasem przy dużych ulewach deszcz może wypłukać fugę zaprawę itd.
Tytuł: budulec nie ważny
autor:floriany  dodano: 2011-08-13 | 21:42:21
kwestia jeśli poprawnie wykonany komin to nie ma mowy o cieknięciu. Najczęściej popełniany błąd to obróbki blacharskie na dachu ( dekarze) i złe wykończenie czapy. Jeśli te elementy są dobrze wykonane to nie ma mowy o cieknięciu. Przypilnuj budowlańców. Wejdź na rusztowanie i sprawdź.
Floriany
autor:w-lobeliach-2  dodano: 2011-08-13 | 23:37:02
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. W takim razie podtrzymam temat i zapytam zarówno tych co mają cegłę pełną jak i "dziurawke" czy macie dodatkowo fugę czy fachowcy zrobili Wam fugę z zaprawy do klinkieru, pytam bo tak właśnie chcą mi zrobić. Zastanawiam sie czy aby fuga nie ma jakiś dodatkowych wlasciwosci jesli chodzi o zatrzymanie wody
autor:hubcio  dodano: 2011-08-14 | 09:00:23
u nas fachowcy budując kominy w miejscu wychodzenia ich z dachówki na zewnątrz dachu użyli cegły klinkierowej pełnej w trzech warstwach, potem budowali z dziurawki i przy końcu znowu z pełnej. Podobno podczas dużej ulewy dziurawy klinkier zapełnia się wodą która płynie w dół i w miejscu łączenia pod dachem (ja mam kominy z czerwonej cegły)napotykając opór wypływa. Stosując pełną cegłę ponad dachem woda zostanie odprowadzona na połać dachową. Póki co ulew w tym czasie nie brakowało więc może nie będzie przecieków. Pozdrawiam