Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinew-lobeliach-2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
41275 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 68, obserwuje: 21
 

Opierzenie balkonu łukowe

autor: w-lobeliach-2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam!

Kto z Was drodzy blogowicze dysponuje zdjęciami/informacjami na temat opierzenia łukowego? Posiadam dwa takie balkony i nie wiem jak rozwiązać temat opierzenia. Jeśli posiadacie zdjęcia proszę o info na gdobrowolski@o2.pl. Może ktoś wie gdzie takie opierzenie można wykonać i jaki jest ew. koszt? Dzieki za wszelkie info. Pozdrawiam Grzesiek!


Komentarze (3)
autor:ewaitomek-naszaiskiera  dodano: 2012-03-31 | 16:46:19
Do opierzenia wezwałem gości od dachu oni takie rzeczy robią, więc się powinni znać, w końcu obrabiają kominy.Najpierw wysmarowali balkon lepikiem potem blaszka i na to papa.Zdjęcia bym podesłał ale nie mam bo mnie nie było akurat w kraju :) pozdrawiam.A jeszcze koszt -o ile pamiętam to jakieś 350zł robocizna +materiał.
autor:floriany  dodano: 2012-06-02 | 21:47:18
Opierzenie wykonują blacharze od parapetów. Wrzuć w wyszukiwarkę parapety metalowe i swój rejon. Cenowo to nie jest nic strasznego, chyba że ma być z miedzi albo pozłacane. My rozwiązaliśmy sprawę odprowadzania wody z balkonu w ten sposób, że mamy od dołu kapinos, a od góry przychodzi obróbka blacharska głębokości 3 cm, pomiędzy wylewką a kaflami. Tak żeby woda spływająca z kafli nie lała się po czole balkonu, a spływała po obróbce blacharskiej, która spełnia formę kapinosu. Takę obróbkę znajdziesz na allegro pod hasłem: obróbki blacharskie, a wylewkę smarujemy folią w płynie pod kafle - to dla uszczelnienia.
Tytuł: odp. ubezp./prąd
autor:anusia-i-kondzio  dodano: 2012-08-11 | 09:55:36
Dzięki za odpowiedź. Co do prądu to dzwoniłam do energetyki i powiedzieli, że będę mogła podpisać umowę na prąd docelowy, ale pod warunkiem, że przedstawię im oświadczenia i dokumentację odbioru elektryki. W przyszłym tygodniu mamy załatwiać sprawę, więc się wszystko okaże. Pozdrawiam

Piec na eko groszek z drugim paleniskiem "DUO"

autor: w-lobeliach-2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam!

Mój poprzedni wpis został pominięty prowdopodobnie z nadmiaru nowych wpisów. Zwracam sie jeszcze raz do Was o opinie w sprawie pieców z podajnikiem oraz dodatkowym rusztem do spalania "recznego". Jakie sa Wasze doświadczenia, jakie spalanie na dobe itd. Wiem, ze na forum są osoby, które posiadaja takie piece - gdzieś widziałem nawet osoby posiadające piec Cichewicz. Proszę o opinię. Pozdrawiam!


Komentarze (3)
autor:opalekdziny  dodano: 2012-03-13 | 20:53:42
My mamy DEFRO DUO, czyli na eko groszek, ma też drugi ruszt do palenia ręcznego,o eksploatacji konkretów mało bo dopiero w tym roku go uruchomiliśmy i sezon grzewczy trochę nas kosztował, tyle,że każdy nas uprzedzał, że tak będzie.
autor:dordar  dodano: 2012-03-13 | 21:55:09
Moi rodzice mają piec na eko groszek, mają ruszt wymienny. Piec robił im facet z Piotrkowa Try. Są zadowoleni, sterownik firmy Lider lub coś podobnego. Wiosną i jesienią palą tylko "ręcznie". Eko groszku idzie im mało można dobrze wyregulować temperaturę. Dla mnie mają za ciepło.
autor:hubcio  dodano: 2012-03-14 | 08:56:12
My mamy Heff master m-uni, ma dwa ruszta na stałe, jedne wodne na wszystko. Palimy dopiero miesiąc i tylko na grzejniki, więc nie możemy wiele powiedzieć.

Piec na ekogroszek z dodatkowym paleniskiem

autor: w-lobeliach-2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam!

Jak zawsze zwracam się do Was o informację i poradę. Bo kto wie lepiej jak nie użytkownik? Moje pytanie dotyczy pieca na ekogroszek ale z dodatkowym rusztem do palenia "ręcznego' np. kawalkami drewna. Czy ktoś z Was taki posiada, ew. jaka firma godna uwagi, cena i ogólnie jak sie sprawuje. Jak wypada spalanie (dane producentów to troche tak jak z danymi producentów aut). Dziekuje za informacje


Komentarze (2)
autor:w-lobeliach-2  dodano: 2012-03-12 | 18:58:09
Tyle wpisów, że pewnie moje zapytanie zostało przeoczone :0
autor:jarek696  dodano: 2012-06-03 | 16:17:11
Ciężko mi Ci polecić jakiś konkretny model - wszystkie mają coś extra - no albo czegoś nie mają. A piece na eko groszek z reguły mają jeden ruszt - można go używać do palenia wszystkim innym - ale z reguły będzie to ruszt "awaryjny" który ma mniejszą wydajność - drzwiczki też bedą mniejsze więć duże kawałki drewna mogą się poprostu nie zmieścić. Ja swój piec wybierałem dwa miesiące - czytałem i czytałem i z eko groszku zrobił mi się KWM-SG (całodobowy-miałowy)- już stoi zamontowany - ale jeszcze nie uruchamiałem - sam jestem ciekawy co kupiłem. Ale na internecie na Allegro masz masę sprzedawców - wejdz i pooglądaj - Ci mniejsi zrobią Ci piec dokładnie taki jaki zechesz - ja sobie wziołem maxymalne drzwiczki zasypowe,zmienilem sterownik na inny i wziolem grubsze blachy paleniska za 100 zł więcej (zamiast 6mm to 8mm) acha i jeszcze czopuch wspawany zamiast od tyłu to z boku (mam małą kotłownie i dzięki temu lepiej mi go ustawić).
Pomyś nad tym bo napewno u nich wyjdzie taniej niż w sklepach a dostawa często też jest za darmo w cenie pieca